Oproep volksverhalen
Veel steden, dorpen en regio's eigenen zich de laatste decennia volksverhalen toe. Zij vinden dan dat het betreffende verhaal (sage, legende e.d.) typisch en alleen bij de eigen gemeente hoort. Vaak worden er beelden geplaatst in relatie tot dit verhaal of worden er souvenirs van verkocht (koeken, drankjes, sleutelhangers, kleine beeldjes, routes).
Ik ben bezig met een onderzoek naar dit fenomeen in de provincies Utrecht en Limburg voor mijn scriptie aan de Universiteit Utrecht (opleiding Cultureel Erfgoed) en in samenwerking met het Meertens Instituut in Amsterdam, afdeling Documentatie en Onderzoekscentrum Volksverhaal.
Kent u zo'n verhaal dat geclaimd wordt door een stad of dorp in Utrecht of Limburg? Weet u misschien of er ook producten in relatie tot het verhaal worden verkocht, staat er een beeld van, en sinds wanneer? Graag zou ik dit van u horen. Uw hulp wordt zeer op prijs gesteld!
Saskia van Oostveen (e-mail) |